Stomatologia i jej specjalizacje - Dla stomatologów

Gdy boli ząb lub zrobi się spory ubytek nie ma czasu na znalezienie stomatologa poza miastem. Najlepiej wtedy szukać pomocy w gabinecie gabinecie, np. stomatolog jastrzębie.

Nie tylko dzieci nie lubiÄ… dentysty

Nie tylko dzieci nie lubiÄ… chodzić do dentysty, również my, doroÅ

Stomatologia i jej specjalizacje - Dla stomatologów stomatolog jastrzÄ™bie
›li czÄ™sto mamy problem, aby zmotywować siÄ™ i pójść na fotel. Wiadomo, że to dla naszego wÅ‚asnego dobra, ale jednak maÅ‚o kto lubi wizyty u dentysty czy stomatologa. należy jednak pamiÄ™tać, że im dÅ‚użej zwlekamy tym dÅ‚użej bÄ™dziemy siedzieć na fotelu.

Jeżeli to również cię nie przekonuje to pomyśl, że wydasz więcej pieniędzy na leczenie. Najdroższe ze wszystkich usług dentystycznych jest protetyka i implanty zębowe. Jest to wydatek nieporównywalnie większy od zwykłego leczenia i usuwania ubytków zębowych.


Dziedzina stomatologii- ortodoncja

Ortodoncja ? dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Terapia, prowadzona przez ortodontę (lekarz specjalista w tej dziedzinie), wpływa nie tylko na właściwe stosunki międzyzębowe, lecz także na proporcje dolnego i środkowego odcinka twarzy, stąd coraz częściej ortodoncja nazywana jest ortopedią szczękową, względnie zachowawczą ortopedią szczękową.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ortodoncja


O leczeniu kanałowym w Wikipedii

Prawidłowo wyleczony ząb pozostaje w jamie ustnej bardzo długo i nie daje żadnych objawów niepożądanych. Efekt leczenia w postaci cofających się zmian pod zębem widać już po pół roku od zakończenia leczenia na zdjęciu rentgenowskim.

Nieprawidłowe leczenie endodontyczne może prowadzić do zapalenia tkanek okołowierzchołkowych, co może skończyć się koniecznością ekstrakcji zęba.

Ząb nawet z dużymi zmianami okołowierzchołkowymi ma korzystne rokowanie. Warunkiem sukcesu w jego leczeniu jest zachowanie sterylności w trakcie opracowywania kanałów (tu niezbędny jest koferdam izolujący leczony ząb od środowiska jamy ustnej), obfite płukanie środkami dezynfekcyjnymi, opracowanie kanałów przy użyciu narzędzi ręcznych i maszynowych z dokładnym pomiarem ich długości endometrem, a następnie szczelne wypełnienie uszczelniaczem z gutaperką.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Leczenie_kanałowe