Kilka ogólnych porad o wizycie u dentysty - Dla stomatologów

Stomatologia Ruda Śląska

Nowoczesne metody leczenia zębów u dzieci

Nowoczesne metody leczenia zębów pozwalają na to, że takie leczenie odbywa się w jak najbardziej bezbolesny sposób. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku dzieci, które bardzo stresują się z powodu wizyty u dentys

Kilka ogólnych porad o wizycie u dentysty - Dla stomatologów Stomatologia Ruda Śląska
ty, a ból związany z przeprowadzaniem zabiegów dentystycznych może stać się dla nich dodatkowym powodem do stresu. Jednak trzeba stwierdzić, że również osoby dorosłe nie lubią wizyt dentystycznych. Zwłaszcza mężczyźni bardzo nie lubią siedzieć na fotelu dentystycznym. Dlatego nowoczesne metody leczenia zębów pozwalają także na bezbolesne leczenie zębów u osób dorosłych. Pozwalają w tym na przykład zastrzyki zamrażające dziąsła i odpowiednie wiertła oraz tabletki przeciwbólowe sprzedawane do domu.


Most protetyczny - definicja

Most protetyczny ? uzupełnienie protetyczne mające na celu zaopatrzenie luki bądź luk w łuku zębowym. Typowy most protetyczny składa się z koron protetycznych osadzonych na zębach filarowych (bądź implantach) połączonych z przęsłem lub przęsłami (zębami sztucznymi) zastępującymi brakujące zęby.

Do wykonania mostu protetycznego konieczne jest oszlifowanie zębów filarowych, na których zostanie on osadzony (zacementowany). Most protetyczny może być wykonany ze stopów metali i licowany akrylem (most tymczasowy), kompozytem oraz ceramiką. Wykonuje się także mosty ceramiczne łączone włóknem szklanym oraz mosty na podbudowie cyrkonowej, licowane ceramiką.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Most_protetyczny


Chirurgiczne usuwanie ósemki


W pełni rozwiniętym uzębieniu człowieka znajdują się 32 zęby, w tym 12 zębów trzonowych. Ostatnie zęby, znajdujące najbardziej z tyłu są tak zwanymi zębami mądrości. Nazywa się je tak, dlatego że pojawiają się dopiero po osiągnięciu dojrzałości u człowieka. Czas ich rośnięcia jest różny, mogą się pojawić przed dwudziestką, jak i po. Ich rośnięcie jest związane z bólem. Część ludzi decyduje się na usunięcie ósemek, albo z konieczności, albo uważając je za zęby zbędne. Z tego względu, że są z tyłu szczęki ciężko jest o nie właściwie dbać. Czasem nawet stomatolodzy sami rekomendują pacjentowi usunięcie ósemek, dlatego że mogłyby zniweczyć efekt leczenia ortodontycznego, kiedy mają mało miejsca na rośnięcie w szczęce. Usuwanie ósemek nie jest jednak koniecznie, jeśli w niczym nie przeszkadzają nie trzeba się ich pozbywać.